TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
sat

SAT

SAT®, ABD üniversitelerine girmek isteyen öğrencilerin sıkça kullandığı bir sınavdır. Her yıl 170’ten fazla ülkede iki milyonu aşkın öğrenci SAT sınavına girmektedir. Bu sınavı çoğu okulun sizi daha iyi tanımak için kullanır, nasıl düşündüğünüzü, problem çözdüğünüzü ve iletişim kurduğunuzu öğrenirler.

ABD’de Lisans Eğitimine Giden Köprü

SAT, birçok ABD üniversitesinde lisans eğitimine giriş için gereken koşullardan biridir. Üniversitelerin bünyesine alacağı öğrencilerde aradığı bir özellik olan kritik düşünce becerilerini ölçer. Ayrıca, birçok üniversite ve eğitim programı, uluslararası öğrencilere yardım amaçlı verdikleri burs yardımları için SAT’ı kullanırlar.

Başarmak için Eşit Koşullar

Her çeşit geçmişe sahip öğrencilerin başarmak için eşit koşullara sahip olmasını sağlayan SAT, dünyanın en iyi araştırılmış ve tasarlanmış sınavıdır.

SAT Konu Sınavları

SAT Konu Sınavları bir saat uzunluğunda, içerik tabanlı sınavlardır ve başarılı olduğunuz konu alanlarında kendi başarılarınızı sergilemenize imkan tanır. Bunlar sadece ABD üniversitesine giriş sınavlarıdır, başarılarınızı ve ilgi alanlarınızı en iyi gösterebileceğiniz sınavı seçebilirsiniz. Beş genel konu alanında 20 adet SAT Konu Sınavı bulunur: İngilizce, tarih, diller, matematik ve bilim.

Neden SAT Konu Sınavına Girilir

Önde gelen ABD üniversitelerinin çoğunluğu SAT Konu Sınavlarını gerektirir ya da tavsiye eder. Uluslararası öğrenciler için SAT Konu Sınavları daha anlamlı olabilmektedir çünkü bu sınavlardan alınan puanlar, derecelerinizi birleştirme şansı sunmaktadır. Ayrıca bu sınav(lar)da göstereceğiniz performansa bağlı olarak, potansiyel olarak giriş seviyesi dersleri için gereken koşulları karşılayabilir veya kredi kazanabilirsiniz.

Güçlü Yanlarınızı Gösterin

SAT Konu Sınavları, yüksekokul kayıt sürecinde kendinizi öne çıkarmanızı ve okula belirli bir anadal ya da programda eğitim almaya hazır olduğunuzu anlatan güçlü bir mesaj göndermenizi sağlar. Kayıt için gereken diğer belgelerinizle birlikte bu sınavlar, akademik geçmişinizi ve ilgi alanlarınızı daha iyi anlatan bir tablo ortaya koyar.

sat.collegeboard.org sayfasını ziyaret edin.

info@turkishstudent.com.tr

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.