TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
HomeÜlkelerİrlanda'da Eğitimİrlanda’da Eğitim
İrlanda’da Eğitim

İrlanda’da Eğitim

Avrupa’nın batı ucunda İngilizce konuşulan bir ülke olan İrlanda, sıcak karşılaması ve orada eğitim almayı seçenlere destekleyici bir ortam sağlamasıyla haklı bir üne sahiptir. Uluslararası standartlara göre dünyanın en güvenli ve istikrarlı ülkeleri arasında yer almakta ve Küresel Barış Endeksi 2022’ye göre en barışçıl üçüncü ülke olarak sıralanmaktadır. İrlanda, yaratıcılığa, çevikliğe ve eğitim sunmak için öncü ruha değer veren bir ülkedir. günümüz dünyası için benzersiz becerilere ve doğru niteliklere sahip mezunlar yaratır.

İrlanda, gurur duyduğu ve sürdürmeye kararlı olduğu 200 yılı aşkın eğitim mükemmelliği geleneğine sahiptir. Bugün İrlanda üniversitelerinden mezun olanlar, dünyanın her yerindeki ve her sektördeki işverenler tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır. İrlanda Yüksek Öğrenim Kurumundan alacağınız bir derece, gelecek yıllarda çalışmayı ve yaşamayı seçtiğiniz her yerde, fırsatlara giden hızlı bir yoldur. İrlanda aynı zamanda en hızlı büyüyen ve yenilikçi birçok küresel şirkete de ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa’da bir genel merkez kurmak isteyen hemen hemen her çok uluslu şirketin tercih ettiği bir destinasyondur.

Son 20 yılda İrlanda, giderek uluslararası öğrenciler için en çok tercih edilen eğitim destinasyonu haline geldi. Ülke, iş odaklı ve rekabetçi bir ekonominin ihtiyaçlarını karşılayan programlar aracılığıyla olağanüstü bir eğitim kalitesi sunmaktadır. İrlanda, öğrencilere kişisel ve mesleki gelişimlerini garanti altına alarak, geleceklerine uygun olabilecek, ilgi alanlarına uygun çeşitli kurslarda çalışma fırsatı verir. İrlanda’nın eğitim sistemi tam da bu nedenle sürekli olarak dünya çapında ilk 10’da yer almaktadır. MedTech, İşletme, Dijital Pazarlama, Veri Mühendisliği, Veri analitiği, Yaşam Bilimleri, BİT, İlaç ve Sağlık Hizmetleri alanlarında sektör liderliğindeki kurslar, İrlanda’dan mezun olanların yalnızca Avrupa’da değil, küresel olarak da yüksek düzeyde istihdam edilebilir olmasını sağlar.

En önemli cazibe noktalarından biri İrlanda yüksek öğretim kurumları tarafından sağlanan uygun maliyetli eğitimdir. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler İrlanda’nın diğer Avrupa şehirlerine kıyasla rekabetçi fiyatlara sahip olduğunu görebilirler. İyi gelişmiş bir havalimanları, limanlar ve etkili karayolu ve demiryolu sistemleri ağıyla İrlanda, kendisini hem Avrupa’ya hem de İrlanda’dan Türkiye’ye her hafta 14 direkt uçuş dahil olmak üzere dünyanın geri kalanına bağlayan kapsamlı ulaşım bağlantılarına sahiptir.

İrlanda’da Eğitim

İrlanda, Avrupa Birliği’nde İngilizce konuşulan en büyük ülke olduğundan, uluslararası öğrenciler ve çok uluslu şirketler için giderek daha çekici bir destinasyon haline geliyor. Güçlü eğitim sonrası iş fırsatları sunan, 1.200’den fazla önde gelen çok uluslu şirketin Avrupa merkezidir. Başarılarını artırmak için vasıflı, eğitimli ve son derece yetenekli bir iş gücüne ihtiyaç duyan şirketler İrlanda’ya yerleşmeyi seçti. BİT, Sosyal Medya, İlaç ve Finans alanlarındaki 1.200’ü aşkın doğrudan yabancı yatırım devi, Google, HP, Apple, IBM, Meta, LinkedIn, Pfizer, GSK ve Genzyme gibi isimlerle İrlanda’yı Avrupa operasyonlarının merkezi haline getirdi. Çoğu İrlanda yükseköğretim kurumunun endüstriyle güçlü bağları vardır ve öğrencilere bu büyük çokuluslu şirketlerden birinde işe yerleştirme yoluyla ilgili endüstri deneyimi kazanma fırsatı verir.

İrlanda hükümeti, tüm bu birinci sınıf şirketlerin İrlanda’da bulunmasının yanı sıra, İrlanda’nın yüksek öğrenim kurumlarındaki araştırmalara yılda 800 milyon Euro’ya yakın yatırım yapıyor. Bu finansmanın etkisi, İrlanda’nın yüksek öğretim kurumlarının artık artan sayıda alanda dünyaya liderlik etmesidir. İrlanda, bilimsel araştırmanın genel kalitesi açısından küresel bilimsel sıralamada 12. sırada yer almaktadır. İrlanda aynı zamanda İmmünoloji alanında dünya 1’incisi, Tarım Bilimleri alanında 2’nci, Nanoteknoloji alanında 3’üncü ve Malzeme Bilimleri alanında 5’inci olmak gibi spesifik alanlarda da üst sıralarda yer almaktadır.

İrlanda’nın istikrarlı, rekabetçi, güvenli ve iş yanlısı ekonomisi, kariyerlerini geliştirmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir ortam sunuyor. Ülke, İrlanda eğitim ve öğretimini 2026 yılına kadar Avrupa’nın en iyisi haline getirmeyi hedefleyen kapsamlı, ileriye dönük bir Ulusal Beceri Stratejisi ve Eğitim Eylem Planı uyguluyor. İrlanda’nın AB’de en yüksek 6. uluslararası işgücüne sahip olması ve 1. sırada yer alması dikkat çekicidir. Uluslararası yetenekleri çekmek ve elde tutmak için küresel olarak.

İrlanda’da öğrencilerin seçebileceği 5.000’den fazla kalite garantili program bulunmaktadır. İster işletme, ister BİT, eczacılık, beşeri bilimler veya yaratıcı sanatlar olsun, İrlandalı bir yüksek öğretim kurumu tarafından sunulan her program, kapsamlı öğrenme, temel beceriler, çok kültürlü bir yaklaşım ve pratik yoluyla endüstriye dair sağlam bir anlayış içeren kapsamlı bir müfredat sağlar. Çok yönlü ve son derece dirençli öğrenciler ve sonuçta çok aranan çalışanlar yaratan bilgi.

İrlanda, yüzyıllar boyunca kendisini birçok kez yeniden hayal etmiş ve yeniden yaratmış küçük bir ada ülkesidir ve ülkenin köklü yaratıcılık ve problem çözme kültürü, onu küresel sahnede öne çıkarmıştır. Ve her yıl İrlanda’nın öncü ve girişimcilik kültürünü yanlarında taşıyan mezunlar da aynı şekilde, onları sadece bugünün zorluklarıyla yüzleşmeye hazır hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda geleceğin getirebileceği her şeye de hazırlıyor.

Daha fazla bilgi için:
educationinireland.com

Tags

info@turkishstudent.com.tr

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.