TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
HomeÜlkelerİsviçre'de EğitimGerçek Ticaret. Geleceğin Liderleri. Neden İsviçre’de Eğitimi Seçmeli?
Neden İsviçre’de Eğitimi Seçmeli?

Gerçek Ticaret. Geleceğin Liderleri. Neden İsviçre’de Eğitimi Seçmeli?

Inna Akhtyrska: MBA, MA, BA

Inna Akhtyrska: MBA, MA, BA

Profesyonel açıdan aktif öğretim üyeleri ve dünyanın her yerinde önemli finans ve girişimcilik şehirlerinde bulunan kampüsleriyle Geneva Business School; butik bir İsviçre işletme okuludur. Küçük sınıflarımız öğrencilerimizin kişisel odaklanmadan faydalanmalarını sağlar ve esnek programlarımız onların geleceklerine doğru giden eğitimlerini biçimlendirmelerini imkan sunar. GBS küresel bir kampüs ağına sahiptir ve kampüsler arası geçiş yapmanıza imkan sunar; ayrıca uzman ekibi de öğrencilerimiz için en iyi staj fırsatlarını sunmaya kendilerini adamıştır.

Önemli özelliklerimiz:

1. Profesyonel Fırsatlar: Öğrenciler işletme sektöründe profesyonel ağlarını genişletebilir ve gerçek hayat iş deneyimi edinebilirler.
Öğrencileri aşağıdaki imkanlara hazırlıyoruz:

 • Staj Fırsatları – sadece bir staj yapma fırsatı yakalamak değil, öğrencileri buna hazırlamaktır, arzuladıkları işi kapmaları için gereken gereçleri onlara vermektir.
 • Mezun işleri/kariyerleri – işimiz mezun olmanızla bitmiyor, öğrenci kariyer hizmetlerimiz iş fırsatlarını yakalamaları için öğrencilere rehberlik ediyor.
 • Proje Bazlı Öğrenim – eğitim alırken bir yandan da proje yürütmek, GBS’de öğrenci eğitiminin en önemli yanlarından biridir. Öğrendiklerini hemen uygulamalı olarak kullanmaları, öğrencilere önemli bir avantaj sağlar.
 • Dijital portfolyo – en ileri seviye portfolyomuz, öğrencilerimizin eğitim programı boyunca geliştirdikleri projeler, başarılar ve sertifikalardan oluşur. Sonuç olarak mezunlarımız iş piyasasına edindikleri dereceyle ve deneyimle girerler.

2. GBS DNA’sı: Profesyonel öğretim üyelerimiz, kampüslerimizin harika konumları ve yenilikçilik dürtümüz; hepsi öğrencilerimize girişimci fikirlerini gerçeğe dönüştürmeleri için gereken doğru rehberlik ve alanı sağlamak için bir araya gelir.

 • Pratik ve Teorik – Proje Bazlı Öğrenim yöntemimiz öğrencilerin öğrendikleri tüm teorik bilgiyi pratiğe dökmelerini sağlar. Gerçek iş gereçleri ve yazılımlarını kullanarak bu işbirlikçi deneyimin öğrencilere seçtikleri kariyer yolunda daha odaklı bir bakış açısı verdiğine inanıyoruz.
 • Girişimci düşünce yapısı – öğrencilerimize seçtikleri sektörde birer girişimci olmaları için ihtiyaçları olan gereçleri ve rehberliği veriyoruz. Sadece yaratıcı olan liderler yetiştirmiyoruz, aynı zamanda bu girişimci ruhu işletme birimlerine ve uluslararası şirketlere uygulamalarını sağlıyoruz.
 • Öğretim üyeleri / Pratisyenler – Öğretim üyelerimizin hepsi profesyonel olarak çalışmaktadır. Öğrencilerin başarılı olmaları için gereken zamanı ayırır ve ilgi gösterirler, öğrencileri için uygulamalı durumlar sunmak için kendi deneyimlerinden faydalanırlar.
 • Küçük sınıflar – Küçük sınıflarımızın bir sonucu olarak öğrenciler daha fazla bireysel ve odaklı ilgi görürler ve daha güçlü öğrenci-öğretmen bağı kurulur.
 • Biçimlendirilmiş Programlar – Programlar + kurslar/modüllerin esnekliği. Kendi zevklerine göre programlarını, ders planlarını ve dersleri seçerek öğrenciler, tercih ettikleri anadalda kendilerine has öğrenim deneyimini yaratma özgürlüğüne sahiptirler.
 • Butik okul – Butik bir okul; her şeyin kişiye özel olduğu, her şeyin okul ile öğrenci arasındaki işbirliği ve entegrasyondan ibaret olduğu; kendilerini güvende, evlerinde hissedecekleri bir aile havası veren bir ortam demektir. Bu ise detaylara önem vermekle olur; öğrencilerimize isimleriyle sesleniriz, numaralarıyla değil. Profesyonel öğretim üyelerimiz de onlara belirli ihtiyaçlarına odaklanan kişisel akıl hocalığı hizmeti verirler.
 • Tekno-girişimcilik – Oyunun lideri biziz; öğrenciler, yardım eden, rehberlik veren ve başlangıç için fon arayan GBS İnkübatörümüzden faydalanırlar. Eğitim yöntemimiz dijital gereçleri kullanır ve geleneksel eğitim ile günümüzün teknolojik gelişmelerini birleştirmeye olanak sağlayan bir ortam yaratır.

3. Paranın değeri: Kaliteli öğretim üyeleri sayesinde yüksek sıralarda yer alan GBS; İsviçre Kaliteli Eğitim damgasını taşır. Ayrıca öğrencilere profesyonel ağlarını geliştirme fırsatı da sunuyoruz. Bunların hepsini son derece uygun ücretlere yapıyoruz.

 • İsviçre Kaliteli Eğitim – Geneva Business School, en ileri İsviçre Kaliteli Eğitimini sunan lider bir eğitim kurumudur. Programlarımız; büyük Avrupa şehirlerinde bulunan uluslararası kampüs ağı ile %100 İngilizce sunulur.
 • Geneva Business School; İsviçre işletme okulları arasında üst sıralardadır; İsviçre’de ilk 10 içindeyken, Cenevre’de bir numaradır.
 • Ücret & maliyet – Rekabetçi eğitim ücretlerimiz bu okulu öğrencilerin gelecekleri için mükemmel bir yatırım aracı yapar; onlara en iyi kaliteyi uygun fiyata sunar.
 • Akreditasyonlar – Lider bir özel kurum olarak mükemmel kalitede eğitim sunmaya devam ettiğimizden emin olmak için çok çalışıyoruz; buna IACBE, AASBI ve EDUQUA gibi dünyanın en saygın bazı kurumlarından aldığımız akreditasyonlar sayesinde ulaştık.

4. Uluslararası Açılım: Öğrencilerimizin küresel bir vizyon kazanmalarını; uluslararası ve çeşitlilik sahibi öğrenci yapısından bir şeyler öğrenmeleri için çok geniş bir iletişim ağımız bulunuyor. Avrupa ülkelerinde çalışarak ve stajlar yaparak, öğrenciler aradıkları uluslararası açılımı bulabilirler.

 • Kampüsler arası geçiş (GVA-BCN): Öğrencilerin ana kampüslerimiz olan Cenevre ve Barcelona okullarımız arasında geçiş yapma şansı vardır. Bu onlara aradıkları deneyim ve açılımı sunar; bu iki büyük Avrupa şehrinde eğitim alarak öğrenciler farklı profesyoneller, şirketler, öğretim üyeleri ve sınıf arkadaşlarıyla tanışabilirler.
 • Uluslararası/Uluslar – uluslararası öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimizin oluşturduğu yapı, öğrencilerin dünyanın her yerinden arkadaşlar ve iletişim noktaları edinmelerini sağlar.

Cenevre

Kampüs
Kampüsümüz Cenevre Uluslararası Organizasyonlar bölgesinin tam ortasında yer alır; burası dünyanın en büyük diplomatik, finansal ve ticari merkezlerinden biridir. Tesislerimiz son teknolojiye sahip konferans salonu ve harika öğrenci ortamıyla modern bir öğrenim deneyimi sunmak için özel tasarlanan birçok çalışma merkezini içerir.

Şehir
Nüfusunun %40’ından fazlası yabancılardan oluşan Cenevre, kozmopolit bir şehirdir; profesyonel iletişim ağınızı geliştirmek için mükemmel bir yer.

Bu büyüleyici şehir, birçok finansal şirkete ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yapar. Harika kampüsümüz finansal bölgede bulunur ve bir kariyere başlamak için mükemmel bir yerdir. Cenevre Avrupa’nın en güvenli ve en etkili şehirlerinden biridir; düşük suç oranı ve İsviçre etkisi, burayı yaşamak için büyüleyici bir yer haline getirmiştir.

Cenevre ayrıca uluslararası bir merkez olarak da bilinir. Harika bağlantıları olan büyük bir Avrupa şehridir; Cenevre’ye ulaşım son derece kolay ve ekonomiktir. Ticaret konumları açısından uluslararası sıralamaların hepsinden yüksek puanlar almıştır. Küresel şirketlerin Uluslararası, Avrupa ve EMEA (Avrupa, Orta-Asya ve Afrika) merkez ofisleri; öğrencilere dünyanın en önemli kurumlarından bazılarına erişim imkanı sunar.

Neden İsviçre’de Eğitimi Seçmeli?

GBS’te Lisans Eğitimi Avantajları

Proje bazlı lisans programlarımız öğrencilere eğitim almak, gerçek bir iş ortamında yöneticilik becerilerini uygulamaya koymak için daha fazla deneyim fırsatı sunar.

Öğrencilerimize diğerlerine göre bir adım öne geçmelerine yardım edecek yeni bilgi ve becerileri edindirmek için çabalıyoruz; programımız ve kurs esnekliğimiz sayesinde de potansiyel olarak çalışarak eğitim alabiliyorlar.

İnkübatörümüz de öğrencilere kendi işlerini kurmak için ihtiyaçları olan fonu bulma şansı sunarken; aktif profesyoneller tarafından eğitim almak hedeflerine ulaşmak için gereken becerileri ve uzman görüşünü onlara verebilmektedir. İki ana merkezimiz olan Cenevre ve Barcelona, öğrencilere aradıkları ticari uzmanlığı; aktif gece hayatı, uluslararası seminerleri ve teknoloji fuarları olan Avrupai bir hayat tarzını kazandırır.

GBS’te Master Eğitimi Avantajları

Proje bazlı Master programlarımız, öğrencilere daha çok ilk elden deneyim kazanma ve ayrıca profesyonel iletişim ağlarını geliştirme özgürlüğünü verir. Kariyer hizmetlerimiz, öğrencilerimizin seçtikleri alandaki iş fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinme şansı sunar.

Öğrencilerimize diğerlerine göre bir adım öne geçmelerine yardım edecek yeni bilgi ve becerileri edindirmek için çabalıyoruz; programımız ve kurs esnekliğimiz sayesinde de gündüz çalışma saatleriyle çakışmayacak akşam derslerine girme avantajını yaşıyorlar.
İnkübatörümüz de öğrencilere kendi işlerini kurmak için ihtiyaçları olan fonu bulma şansı sunar. Ayrıca aktif profesyoneller tarafından eğitim alarak hedeflerine ulaşmak için gereken en güncel becerileri edinirler. İki ana merkezimiz olan Cenevre ve Barcelona, öğrencilerimizin aradığı uzmanlığı ve yaşam tarzını sunar.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin:
Kayıt yöneticisi: inna@gbsge.com
Web sayfası: gbsge.com
Telefon: +41 (0) 22 906 94 94

Tags

info@turkishstudent.com.tr

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.