TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
HomeÜlkelerKanada'da EğitimKanada’da Lise Eğitimi
Kanada’da Lise Eğitimi

Kanada’da Lise Eğitimi

Ebeveynlerin Çocuğuna Yatılı Okul Seçerken Değer Verdiği Faktörler

Güçlü Akademik Temel
Çocuğunuzun orta öğretiminin önde gelen uluslararası üniversiteler arasında tanınmasını sağlamak bir önceliktir, ancak üniversite düzeyindeki akademisyenlerin değeri de öyle. Dünyanın en iyi orta öğretimlerinden biri olarak gösterilen Merrick hazırlık öğrencileri Ontario Ortaokul Diploması (OSSD) ile mezun oluyor. Bunun, MPS öğrencilerini dünya sıralamasındaki üniversitelere hazırlarken, burs alırken ve ilk tercih ettikleri üniversite programına kabul edilirken en iyi seçenek olduğu kanıtlanmıştır.

Kanada’da Lise EğitimiBireysel Akademik İlgi
Öğrenci mevcudu ve sınıf mevcutları daha küçük olan bir okul seçmek, çocuğunuzun hak ettiği ilgiyi görmesini, kültürel farklılıkların bilincinde olan ve anlayan Danışmanlardan ve personelden rehberlik ve destek almasını sağlar. Bu, onların tam potansiyellerine ulaşmaları için akademik çalışmalara ve kişisel gelişime odaklanmalarına olanak tanır.

Kaynaklar ve Destek
Uluslararası öğrenci deneyiminin bir öncelik olduğundan emin olmak için okulun, öğrenciler ve ailelere yönelik akademik ve ders dışı destek ağlarına ev sahipliği yapacak kaynaklara ve tutkuya sahip olduğundan emin olun. Ebeveynler, bir okulun çocuklarına hoş bir ortam sağlamak ve tüm yıl boyunca farklılıkları ve çeşitliliği kutlamak için ekstra çaba sarf etmesini takdir ederler.

Çeşitlilik ve Katılım
Okul, güvenli ve kapsayıcı bir ortamda çeşitli ve şefkatli bir topluluğa ev sahipliği yapacak kaynaklara ve derinliğe sahip olmalıdır. Bir kültürün diğerinden daha fazla olması ve yerli ve yabancı öğrenciler arasında sağlıklı bir dengenin olmaması veya olması gerekmez.

Müfredat dışı etkinlikler
Çok çeşitli iç ve dış mekan ders dışı etkinliklerine sahip olmak, çocuğunuzun sınıf içinde ve dışında çok yönlü bir eğitim almasını sağlar. Çoğu okulda, herhangi bir okul yılı boyunca 40’ın üzerinde müfredat dışı aktivite vardır. Öğrencilere “iş” ve “yaşam” arasında doğru dengeyi öğretmek onların gelecekteki refahı için çok önemlidir.

Konum ve Boyut
Okul konumu, çocuklarının güvenli ve daha küçük bir toplulukta olmasını, böylece akademik çalışmalarına odaklanabilmelerini ve aile benzeri bir ortamda yaşam boyu ilişkiler kurabilmelerini isteyen aileler için önemlidir. Daha küçük boyut ve bireysel akademik ilgi nedeniyle bu, okul ve veliler arasında haftalık iletişime olanak tanır.

İtibar
Her zaman araştırmanızı yapın! Okulun web sitesine, sosyal platformlarına ve incelemelerine bakın. Sattıkları ürünün sizin aldığınız ürünle eşleştiğinden emin olmak için insanların söylediklerini okuduğunuzdan emin olun. Sosyal kanallara bakmak çocukları ve personeli çalışırken gösterebilir. Ayrıca gerekçeleri, topluluğu ve çeşitliliği de görebilirsiniz.

Ücretler ve Mali Destek
Yatılı okul ücretini öderken her zaman ücretleri araştırıp karşılaştırmalı ve bunlara nelerin dahil olduğunu araştırmalısınız. Okul kıyafetleri, yemekler, geziler vb. hepsi sizin için özetlenmelidir. Ödeme Planları, Burslar, Burslar ve devlet destekleri gibi konularla ilgili olarak bunların hepsi vaka bazında tartışılması gereken ve takdire bağlı olarak sunulan şeylerdir. Para birimi ve döviz, ücretlerin zaman içinde değişmesi veya artması, vergiler gibi şeyler de dikkate alınması gereken faktörlerdir.

OSSD’nin akademik tarafı hakkında daha fazlası:

Ontario Ortaokul Diploması – Her seferinde bir lise diploması ile Dünya Liderleri Yetiştirmek!

Ontario Ortaokul Diploması (OSSD), dünyadaki en iyi orta öğretimlerden biri olarak derecelendirilir ve öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olan harika bir eğitim yolu ve müfredatıdır.

Kanada’da sunulan eğitim standardı çoğu ülkeden daha yüksektir ve Kanada’nın uluslararası öğrenciler arasında tercih edilen bir yurtdışında eğitim destinasyonu haline gelmesinin ana nedenidir.” – CANAM

Bir öğrencinin potansiyelini ortaya çıkarmasının önündeki en büyük engel, hayatının ilk yıllarında aldığı eğitimdir. OSSD, hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olan harika bir eğitim yolu ve müfredattır.

Kanada’nın Ontario Ortaokul Diploması (OSSD), orta düzey eğitimin (9’dan 12’ye kadar olan sınıflar) tamamlandığını kabul eder. OSSD, IB müfredatına eşdeğer, yaygın olarak kabul edilen bir Kanada sertifikasıdır. Öğrenciniz Bangladeş’ten sanal olarak/çevrimiçi eğitim alabilir ve kampüste yatılı/yüz yüze öğrenim için Kanada’ya taşınabilir.

OSSD müfredatı aşağıdakilere odaklanmıştır:

 • Öğrencilerin ihtiyaçlarına göre merkezlenmiş ve özelleştirilmiş
 • Öğrencileri yarının yerel, ulusal ve uluslararası fırsatlarına hazırlamak
 • Öğrencilere akademik yolculuklarının her aşamasında fırsatlar dünyasına erişim olanağı sağlamak
 • Lise öğrencilerini, yalnızca tercih ettikleri üniversiteye nasıl gireceklerine odaklanmak yerine, akademik ve profesyonel olarak kavrayışlarının ötesinde ilerlemeye bütünsel olarak hazırlamak
 • Öğrencileri, liseden sonra fırsatlarını ve yaşam kalitelerini yükseltecek gerekli analitik, iletişim ve karar verme becerileriyle donatmak

OSSD Mezunlarına Benzersiz Avantajlar

OSSD’ye kaydolmanın öğrencilere akademik, kişisel ve profesyonel yaşamlarında çok sayıda faydası vardır:

 • Esnek Müfredat
 • Temel Yumuşak Becerilere Odaklanın
 • Eleştirel Düşünme ve Ezberleme
 • Yola Dayalı Kurs Seçimi
 • Sosyal ve Kültürel Faydalar
 • Yüksek Öğrenim ve Kalıcı Oturma Olanakları

Kanada’nın rakipsiz göçmenlik yanlısı duruşu, uluslararası öğrencileri yalnızca OSSD’ye devam etmeye değil, aynı zamanda Kanada’da geleceklerini inşa etmeye de davet ediyor.

Ashley Marsh
Pazarlama ve KayIt Koordinatörü
Merrick Hazırlık Okulu
marketing@merrickprep.com
merrickprep.com

info@turkishstudent.com.tr

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.