TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
HomeÜlkelerMeksika'da EğitimMeksika’da Eğitim
Meksika'da Eğitim

Meksika’da Eğitim

Hiç yurtdışında eğitim almayı düşündünüz mü? Hiç birçok rengin, sesin, yüksek dağların, güzel kumsalların, güneşli çöllerin, muhteşem kentlerin, kozmopolit şehirlerin, çeşitli yemeklerin ve sıcakkanlı insanların hepsinin birarada olduğu bir ülkede bulundunuz mu? Hayır mı? Öyleyse, mutlaka Meksika’yı ziyaret etmelisiniz. Eminim ki aradığınız her şeyi burada bulacaksınız ve sizi bekleyen her yeni deneyimin keyfini çıkaracaksınız.

Meksika, Latin Amerika’dadır. Komşuları; kuzeyde ABD, güneyde Guatemala ve Belize, doğuda Meksika Körfezi ve güzel Karayip denizi ve batıda ise engin Büyük Okyanus’tur. Meksika, binlerce yıllık tarihi, gelenekleri, kültürü ve yabancı turistlerin gelmesinden çok hoşlanan insanların olduğu bir ülkedir.

Meksika’da turizmden çok daha fazlası var; size eğitim alanınızdaki ilgileriniz ve gereklilikleriniz konusunda çalışma olanağı da veriyor. Ülkemizde size yardımcı dersler, bölüm dersleri ve mezuniyet sonrası programlar sunabilecek yüksek kalitede ve tanınmış okullar var. Yeni bir dil öğrenmek ve yeni bir kültürün içinde olma fırsatı kelimenin tam anlamıyla etrafınızı sarıyor. Eğer Meksika’ya geldiğinizde İspanyolca’yı sınırlı bir seviyede anlayabiliyorsanız endişelenmeyin; çünkü İngilizce dersler alabilir, Meksikalı insanlarla nasıl iş yapabileceğinizi öğrenebilir, bir Meksika şirketinde bölümünüzle ilgili pratik yapabilirsiniz ve tabii muhteşem bir ülkede yaşamak her zaman iyi şans getirir.

Yurtdışında eğitim, sizin büyümenize, bağımsız, özgür ve sorumlu olmanıza ve farklı kültür ve sistemleri kavramanıza yardımcı olacak çok büyük bir kişisel deneyimdir. Bu, size yabancı bir ortamda gerçek hayattaki durum ve olaylarla nasıl baş edeceğinizi, başka kültürlerden gelen insanlarla nasıl birarada çalışacağınızı ve onlarla nasıl ömür boyu sürecek arkadaşlıklar edineceğinizi öğretecektir. Böylece, kendi ülkenizde ve hayatınız boyunca öğrenmiş olduğunuz beceri ve yeteneklerinizi uygulayabileceğiniz mükemmel bir fırsat yakalamış olacaksınız.

Bu muhteşem deneyimi yaşamak ister misiniz? Meksika’da yaşama ve eğitim alma fırsatını kaçırmayın. Hepimiz sizi bekliyor olacağız. Tıpkı Meksika gibi.

Ana E. Gutiérrez Robles
Anthony Shull

Tecnológico de Monterrey, Rectoría Zona Centro. www.itesm.mx/rzc

Tags

info@turkishstudent.com.tr

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.