TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
HomeOkullarCentennial College

Centennial College

Centennial CollegeCentennial College Toronto Kanada’da beş kampüsüyle Ontario’nun ilk devlet yüksekokuludur. Centennial; Kanada’nın en iyi araştırma yüksekokullarından biri olması, akademik kalitede üst seviye kurumsal sıralamada yer alması ve hem öğrenci hem işveren memnuniyetinde sıra dışı bir dereceye sahip olmasıyla ün yapmıştır.

Öğrenci ve mezun memnuniyeti konusunda Centennial Büyük Toronto Bölgesi’nde (GTA) 1. sıradaki yüksekokuldur. İşverenler Centennial mezunlarını diğer GTA yüksekokulları arasında 1. sırada göstermektedir (memnuniyet oranı %96.3). Kaynak: Ontario 2019-2020 Kilit Performans Göstergesi.

Centennial, ilk elden ve işveren odaklı olan yüksek kalitede Kanada eğitimi sunar. Centennial’daki eğitim programları; laboratuvar eğitimini içeren deneyimsel öğrenimi, co-op eğitimi ve sektörel yerleştirmeleri teşvik eder. Birçok Centennial programı, Kanada mesleki birliklerinden iş yerleştirmeleri için uygunluk da sağlar.

Centennial College

Centennial 200’den fazla tam zamanlı eğitim programı sunuyor!

 • Yüksek öğrenim ve yüksek lisans programları
 • Sertifika, Diploma, İleri Diploma, Derece ve Yüksek Lisans Sertifika seçenekleri
 • Co-op ve staj işe yerleştirmeleri için fırsatlar
 • 1046 harici akademik geçiş programları

Centennial College, uluslararası öğrenciler için Kanada’daki en gözde güzergahlardan biridir. Dünya çapında 190,000’i aşkın gururlu Centennial College mezunu bulunur!

2021-2022 güz, kış veya yaz dönemi başlangıç tarihlerinde yerinizi kapmak için şimdi başvurunuzu yapın.

Yedi Uzmanlaşmış Akademik Okul

 • İşletme Okulu
 • İletişim, Medya, Sanat ve Tasarım Okulu
 • Kamu ve Sağlık Eğitimleri Okulu
 • Mühendislik Teknolojisi ve Uygulamalı Bilimler Okulu
 • Ağırlama, Turizm ve Mutfak Sanatları Okulu
 • Taşımacılık Okulu (Otomotiv, Havacılık, Uzay)
 • Gelişim Okulu (İngilizce Dil Öğrenimi dahil)

Centennial College

Ülkenin kültürel açıdan en zengin çeşitliliğine sahip yüksek eğitim kurumlarından biri olan Centennial’da inanılmaz çeşitlilik eğitiminizi zenginleştirecek ve kariyerde başarılı olmanız için size küresel vatandaşlık becerileri kazandıracak.

Centennial College, onaylı COVID-19 hazır olma planına sahip bir Belirlenmiş Kanada Öğrenim Kurumudur (Designated Canadian Learning Institution) (DLI). Centennial’ın uluslararası öğrencileri, Eğitim İzni onayı ve okulun varış öncesi desteği ile Kanada’ya seyahat etme hakkına sahiptir.

Centennial College, Kanada’nın Eğitim ve Çalışma Programları için devlet onaylı kurumlarından biridir. Başarıyla mezuniyetin ardından uluslararası öğrenciler, Kanada’da 1-3 yıl boyunca kalmak ve çalışmak için Mezuniyet Sonrası Çalışma İznine (PGWP) hak kazanabilirler.

Ödüller ve Başarılar

Centennial Uluslararası Eğitimde bir Lider olarak tanınmıştır:

 • 2018 Dünya Yüksekokul ve Politeknikler Federasyonu (WFCP) Başarı Ödülleri’nde Liderlik Gelişimi dalında Altın Madalya
 • Uluslararasılaşma Başarısında Altın Madalya (CICan 2016); Uluslararasılaşma Başarısında Gümüş Madalya (CICan 2021).

Centennial College, liderlik gelişimini ve öğrenci başarısını destekler. Örneğin bir Centennial uluslararası öğrencisi, Kanada Yüksekokullar ve Kurumlar (CICan) tarafından 2020 Öğrenciler için Liderlik Başarısı Ödüllerinde Altın Madalya almıştır.

Centennial College, her yıl düzenlenen Ontario Yetenekleri 2021 Yarışması’nda evine altı altın, sekiz gümüş ve altı bronz, toplamda 20 madalya ile dönerek bir kez daha kendini gösterdi!  Centennial ayrıca üçüncü yıl üst üste Yüksekokul Üstünlük Ödülü sahibi oldu.  2021 Kanada Yetenekleri etkinliğinde üç Centennial öğrencisi madalya aldı!

Centennial College

Centennial İşletme Okulu ayrıca her yıl düzenlenen Enactus ulusal yarışmasında iki öğrencisinin büyük galibiyetini de kutladı. Her yıl Kanada çapında yüksekokul ve üniversitelerdeki Enactus kulübü üyesi girişimci öğrenciler; sektör liderlerine kendi iş fikirlerini sunarlar. 2021 yılında Centennial öğrencilerinden oluşan bir takım, “ürüne erişim yeniliği” için bir zemin yarattı ve sundu; endüstri jürileri de bunu Kanada’nın en iyisi seçti!

Deneyimleyerek öğrenim, Centennial deneyiminin kendine has özelliğidir. Centennial’ın yaklaşımı hem teknik bilgiyi hem de küresel ve dijital vatandaşlık gibi sosyal becerileri geliştirir.

Centennial’ın uluslararası bilgeliği müfredata entegre etme yaklaşımı, CENTItalia gibi etkinliklerle ispatlanmaktadır. 2016-2019 yılları arasında her yıl Ontario İtalyan Ticaret Odası ile ortak olarak düzenlenen bu etkinlik, İtalya’dan usta şeflerin katıldığı bir İtalyan yemek sanatları sempozyumudur.

Broşürler

Daha fazla bilgi: www.centennialcollege.ca/international

Tags

info@turkishstudent.com.tr

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.