TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
HomeÜlkelerHollanda'da EğitimHollanda, Ekonomi ve İşletme Eğitimi
Hollanda, Ekonomi ve İşletme Eğitimi

Hollanda, Ekonomi ve İşletme Eğitimi

Eğer uluslararası işletme sektöründe kariyer yapmak istiyorsanız, Hollanda’da bir eğitim programına katılmak sizin için ilgi çekici bir tercih olabilir.

Hollanda, dünya çapında faaliyet gösteren Shell, Philips ve Heineken gibi birçok firmanın yönetim merkezidir. Aynı zamanda, yaklaşık 500 milyon Avrupalı tüketicisi ve mükemmel lojistik ağı sayesinde Hollanda yabancı işletmeler için çok popüler bir yerdir. Bu sektördeki on Hollandalıdan birinin yabancı bir şirkette çalıştığını bilmek ilginizi çekebilir.

Geleneksel olarak, ticaret Hollanda’daki refahın belkemiğidir. Hollanda dünyanın en rekabetçi ilk on ekonomisinden birine sahip, ihracat dayalı bir ülkedir. Hollanda’nın çiçek ve saksı bitkileri alanında dünya ticaretinin tam ortasında yer aldığını muhtemelen biliyorsunuzdur. Aynı zamanda tarım ürünlerinin (süt ürünleri ve et) ihracatı da büyük ölçekte yer almaktadır.

Finansal ve ticari hizmetler ve iletişim hizmetlerinin fonları da son günlerde Hollanda için eşit derecede önem taşımaktadır. Rabobank gibi ünlü bankalar, Avrupalı ve Hollandalı sigortacılar arasında en uluslararası olanlardır ve ülke sınırları içinde de oldukça etkindir. Danışmanlık hizmetleri de, özellikle su işletmeleri ve çevre alanında, uluslararası bir pazara sahiptir.

Bu nedenle Hollandalıların uluslararası anlamda işletme ve dünya çapındaki pazarlar hakkında bir bilgi haznesine sahip olduklarına güvenebilirsiniz. Bu, Nyenrode Business University (Nyenrode İşletme Üniversitesi), Rotterdam School of Management (Rotterdam Yöneticilik Okulu) ve TiasNimbas, Utrecht University Business School (Utrecht İşletme Okulu) ve Eindhoven University of Technology (Eindhoven Teknoloji Üniversitesi) gibi birçok saygın eğitim kurumunun varlığını açıklıyor. Bu kurumlar, dünyanın lider firmalarıyla iş birliği içinde profesyoneller yetiştirmektedir. Hague University of Applied Sciences (Hague Uygulamalı Bilimler Üniversitesi), Hanze University of Applied Sciences (Hanze Uygulamalı Bilimler Üniversitesi) ve Saxion University of Applied Sciences (Saxion Uygulamalı Bilimler Üniversitesi) gibi birçok uygulamalı bilimler üniversitesi de oldukça iyi yöneticilik ve işletme programları sunmaktadır.

Finans alanında, Hollandalı araştırma üniversiteleri finansal sektörle iş birliği yaparak, Avrupa Merkez Bankası’nın ilk başkanıyla aynı isimli Duisenberg School of Finance (Duisenberg Finans Okulu)’i kurmuşlardır.

Ekonomi programları Hollanda’ya en çok uluslararası öğrenci çeken programlardır. Birçok program arasından da seçim yapabilirsiniz: toplamda 60’ın üzerinde lisans derecesi programı ve 100’den fazla master derecesi programı sunulmaktadır. Ayrım yapmaksızın, bu programlar uygulamalı tecrübeleriyle birlikte sağlam bir akademik temel sunmaktadır. Hiç şüphesiz, Hollanda’da uluslararası kariyerinize mümkün olan en iyi şekilde başlayacaksınız!

info@turkishstudent.com.tr

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.