TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
HomeÜlkelerPortekiz'de EğitimNeden Portekiz’de Eğitim
Neden Portekiz’de Eğitim

Neden Portekiz’de Eğitim

1. Kaliteli Eğitim

Muhtemelen Portekiz’in en eski üniversitesinin 1290 yılından bu yana eğitim verdiğini ve dünyanın en eski dokuzuncu üniversitesi olduğunu bilmiyorsunuzdur. Son yıllarda ise Portekiz, öğrenim ve yenilikçilikte büyük adımlar atmış bir Avrupa ülkesi olmuştur. Bu önemli ilerleme, üniversitelerinin sunduğu eğitimin kalitesine de yansımıştır.

2. Uygun Maliyetli Eğitim

Portekiz üniversite programları son derece ekonomiktir. Bir Portekiz üniversitesinde lisans eğitiminin yıllık ortalama maliyeti yaklaşık 1,500- 2,000 $ civarındadır. Bunun yanında üniversitelerimiz oldukça uygun maliyetlerde çok çeşitli öğrenci konaklama seçenekleri de sunmaktadır.

3. Gerçek bir Avrupa Deneyimi ve Tanınırlık

Her yıl, binlerce öğrenci Avrupa Birliği’nin Erasmus öğrenci değişim programı ile Portekiz’de eğitim almaktadır. Bu da ülkede, çeşitli alanlarda İngilizce olarak verilen çok sayıda derece programının olması anlamına gelir.

Bir Portekiz üniversitesinde edindiğiniz yeterlilikler ve diplomalar, Avrupa Birliği çapında tanınmaktadır. Bu sayede eğitiminize Avrupa’nın herhangi bir yerindeki bir üniversitede devam edebilirsiniz.

4.Harika Yaşam Tarzı

Portekiz, Avrupa’nın en uygun maliyetli ülkelerinden biridir. Müzeler, kültürel etkinlikler, sportif etkinlikler ve eğlence yerlerinin hepsi, başka bir yerdeki maliyetinin çok daha azına mal olmaktadır… Bedava denecek kadar uygundur.

Ayrıca etrafta rahatça dolaşabileceğiniz kadar güvenlidir.

5. Dünyaya Açılan Kapı

Portekiz sadece Avrupa’ya açılan bir kapı değil, aynı zamanda Afrika ve Brezilya ile yakın bağları olan bir ülkedir. Bu özelliği de ülkeyi; tarih, deniz biyolojisi, okyanus bilimi, iktisat, hukuk, karşılaştırmalı edebiyat, mimarlık ve bilim, sanat, sosyal bilimler üzerine diğer birçok konuda eğitim almak için eşsiz bir yer kılar.

6. Portekizce Öğrenme Fırsatı

Arkadaşlarınıza İngilizce ve İspanyolcadan sonra en çok konuşulan Avrupa dilinin hangisi olduğunu sorun. Muhtemelen size Fransızca ya da Almanca diyeceklerdir. Yanlış! En yaygın kullanılan üçüncü Avrupa dili Portekizcedir. Portekiz’de eğitim almak size; Uzak Doğu’da, Güney Amerika’da, Afrika’da ve Avrupa’da 21. yüzyılın en önemli dillerinden birini konuşan yaklaşık 200 milyon insanın dilini ve dolayısıyla kültürlerini, ekonomilerini ve tarihlerini öğrenme fırsatı verir.

7. Konukseverlik ve Güzel İklim

Portekiz’de yılda ortalama 3,000 saatin üzerinde güneşli zaman geçirebileceğiniz ılıman bir Akdeniz iklimi hakimdir. Yani bisiklet, kır yürüyüşü, güneşlenme gibi açık hava aktiviteleri ile ya da açık alanda bir kafede arkadaşlarınızla vakit geçirmek için harika bir yerdir.

Portekizliler çeşitliliği hoş karşılarlar ve farklı dünyalardan insanlarla tanışmaya heveslidirler. Ülkenin neresine giderseniz gidin, konuksever bir yüz ve ömür boyu görüşeceğiniz arkadaşlar bulabilirsiniz.

8.Spor ve Kültür

Yıllar geçtikçe Portekiz üniversiteleri, sportif aktiviteleri ve sanatta yaratıcı ruhları desteklemek amacıyla yüzlerce kulüp ve birlik kurmuştur.

Eğer ilgi alanınız bir spor dalı, edebiyat, oyunculuk ya da müzikse; kendi ilgi alanlarını paylaşmaya can atan insanların oluşturduğu bir kulüp bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

9. Nefes Kesen Doğal Güzellik

Portekiz, 1,200 kilometrelik kıyı şeridi ile ünlüdür. Ama bulunduğunuz herhangi bir yere çok yakın bir yerde tarlalar, üzüm bağları, dağlar ve millerce uzunlukta ovalar bulabilirsiniz.

Ülkenin tertemiz sahilleri sörf yapmak, yelkenli ile gezmek ve yüzmek için idealdir. İç kesimler ise göz kamaştıran doğal güzellikleri ile keşfedilmeye hazır bekler.

10. Eski ve Yeni Dünyanın Çekiciliği

Portekiz, eskinin büyüleyiciliği ve yeninin heyecanının mükemmel bir denge kurduğu bir ülkedir. Ödül kazanmış modern mimarlık eserlerinin, eski kitaplardaki resimlerinde görünen kaleler ile bir araya geldiği bir yerdir.

Birçok kültüre ev sahipliği yapan 800 yıldan fazla bir geçmişe sahip bir ülke olarak, yabancı konuklarımızı arkadaşlık ve konukseverlilikle ağırlamayı uzun zaman önce
öğrendik.

Tags

info@turkishstudent.com.tr

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.