TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
HomeÜlkelerİngiltere'de EğitimEnglish UK üyesi bir merkezde güvenle eğitim alın
English UK üyesi bir merkezde güvenle eğitim alın

English UK üyesi bir merkezde güvenle eğitim alın

İngiltere’de nerede İngilizce eğitimi alacağınıza karar vermek oldukça zor olabilir. İngiltere çapında birçok okul, yüksekokul ve üniversite bölümü İngilizce öğretimi sunuyor, hepsi de kulağa hoş geliyor. Peki doğru kararı nasıl vereceksiniz; yani mümkün olan en iyi eğitimi alacaksınız, ilerlemeniz takip edilecek, sizinle iyi ilgilenilecek ve çok ender rastlansa da bir şeyler ters gittiğinde bir güvenlik ağınız olacak.

Bunu yapmanın kolay yollarından birisi, kar amacı gütmeyen bir kurum olan English UK üye dil merkezlerini araştırmaktır. Misyonumuz; İngiltere dil merkezlerinin standartlarını dünyanın en yüksek standartlarından biri haline getirmektir. Üniversiteler, yüksekokullar ve dil okulları; British Council ile birlikte yürüttüğümüz son derece sıkı ve kapsamlı denetimlerden geçerek aramıza katılabilirler: hali hazırda logomuzu web sayfalarında, broşürlerinde ve yayınlarında sergilemeye hak kazanan yaklaşık 470 kurum bulunuyor.

English UK ayrıca dünyanın en iyi yurt dışında eğitim acentalarından bazılarıyla çalışıyor (Partner Agency Scheme logosuna bakın) ve web sayfamızda listeleniyorlar (http://www.englishuk.com/en/agents/partner-agencies/partner-agency-directory).

English UK, üye merkezlerindeki öğrencileri nasıl koruyor?

  • Kalite garanti altındadır: üyelerimizin hepsi düzenli zorlu denetimleri geçmek zorundadır. Bu denetimlerde; öğrencilerin öğrenimi, ilerlemesi ve refahının, öğretmenlerin yeterliliklerinin, merkezin kaynaklarının ve yönetiminin, aile yanı dahil olmak üzere tüm konaklamaların gereken standartları karşılıyor oldukları kontrol edilir.
  • Önemli sorunlar çıkması durumunda şikayet prosedürleri ile korunursunuz. (Şikayetler oldukça nadirdir ve çoğunlukla resmi mercilere başvurmadan çözülür.)
  • Eğitim merkezinizin kapanması durumunda korunursunuz. Bunun başınıza gelmesi de oldukça nadirdir ancak Öğrenci Acil Durum Destek Fonumuz, size aynı bölgede benzer bir kurs bulma konusunda ücretsiz olarak hizmet verecektir

Bu koruma; binlerce kilometre uzakta bir dil merkezi seçmenin verdiği kaygıların büyük çoğunluğunu kaldırır; sizi ve ailenizi size en uygun okul hakkında düşünme konusunda özgür bırakır.

Peki size en uygun merkezi bulmak için neler yapmalısınız?

İhtiyaç duyduğunuz konular hakkında düşünmeye başlamanız oldukça önemlidir.

  • Ne tür bir İngilizce dil eğitimine ihtiyacınız var? Üniversiteye girişe mi hazırlanıyorsunuz, yeni bir kariyere mi, yoksa sadece var olan becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz?
  • Büyük bir şehirde mi yoksa küçük bir kasabada mı yaşamayı tercih edersiniz? Kıyı yerleşimi mi, yoksa kırsal bölgede mi? Bir dolu uluslararası öğrenci olan bir yer mi, yoksa yabancı öğrencilerin azınlık olduğu bir yer mi?
  • Bütçeniz ne kadar? English UK üye merkezlerinin hepsi kalite sunar ancak maliyetler çok çeşitlidir, özellikle de yaşam maliyetleri. Örneğin Londra’nın dışında yaşamak daha ucuzdur.

İngiltere’de eğitim hakkında çok daha fazla bilgiyi bulabilirsiniz:
www.englishuk.com/tr/students

Ne eğitimi almak ve nerede almak istediğinizi yaklaşık olarak belirlediğinizde sizin için mükemmel olan bir kursu bulmanıza yardım edebiliriz.
www.englishuk.com/tr/gelismis-bulucu sayfasını ziyaret edin.
Kurs bulucumuza ihtiyaçlarınızı girin ve önerdiği kurslara bakın
Size en uygununu seçin

Siobhán Baccas
International Manager

Tags

info@turkishstudent.com.tr

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.