TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
HomeOkullarManchester Metropolitan University

Manchester Metropolitan University

Manchester Metropolitan University, 1824’e kadar uzanan gurur duyduğu bir mirasa sahiptir. 38,000’den fazla öğrencisiyle Birleşik Krallık’ın en büyük üniversitelerinden biridir ve 140’ı aşkın ülkeden gelen çok çeşitli uluslararası öğrenci nüfusuna da ev sahipliği yapar.

Üniversite, dünyanın 50 yaşın altındaki en iyi 200 üniversitesi arasında yer almıştır *, bu da kaliteli araştırma ve öğretimi desteklemeye ve sunmaya olan bağlılığının bir göstergesidir. Manchester Metropolitan çok çeşitli dersler sunmakla birlikte; Mimarlık alanında İngiltere’de 3., dünyada 9. sırada yer almıştır**

Manchester Metropolitan’ın araştırmalarının %85’i ‘dünyaya liderlik etme’ veya ‘uluslararası çapta mükemmellik’ etkisine sahiptir ***. Ayrıca İşletme Okulu, prestij sahibi “üçlü taç” olan EQUIS, AACSB ve AMBA akreditasyonlarına sahiptir; bu dünya çapında seçkin işletme okullarının sahip olduğu bir özelliktir.

Manchester Metropolitan University

Manchester’ın merkezinde yaşayın

Manchester Metropolitan UniversityManchester Metropolitan’ın kampüsü Manchester’ın merkezinde; dünyaca ünlü müzik, sanat, alışveriş ve spor mekanlarının ve Birleşik Krallık’ın ikinci en büyük Çin Mahallesi’nin yanında yer alır. Manchester; Britanya’nın ‘yaşamak için en iyi şehri’ olarak tanınır ve Birleşik Krallık’ın diğer bölgelerine göre daha düşük yaşam maliyetlerine sahiptir ††.

Manchester’ı ve şehrin sunduğu her şeyi keşfeden uluslararası öğrencilerin üniversite hayatını görmek için: mmu.ac.uk/international.

Manchester’da çok çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Tüm birinci sınıf uluslararası öğrencileri, son başvuru tarihinden önce başvuru yapmış olmaları koşuluyla (sözleşme koşulları uygulanır) MMU’nin öğrenci yurtlarında konaklama garantisi edinirler.

İş bulma potansiyelinize ulaşın

Manchester Metropolitan, öğrencilerine tavsiye çalıştayları, sektör ağları, konuk konuşmacılar ve kariyer fuarları gibi düzenli iş bulma etkinlikleri sunar. Üniversitenin küresel şirketler ile sektör bağlantıları vardır. Manchester Metropolitan, yıl boyu stajlar ve çalışma fırsatlarıyla uluslararası öğrencilere sektörün içinden deneyim kazanma şansı sunar.

Manchester Metropolitan University’ye katılın

Bir uluslararası öğrenci olarak; eğitimlerinizde başarılı olmanız için destek ve yardım sunan özel bir Uluslararası Ofise erişiminiz olacak. Deneyimli çalışanlar, kariyer tavsiyesi ve ücretsiz İngilizce dil dersleri Manchester Met’te hizmetinize sunulmuştur.

Uluslararası öğrencilere özel, 5,000 GBP’ye kadar çıkan çok çeşitli burslar mevcuttur.

Daha fazla bilgi için lütfen mmu.ac.uk/international sayfasını ziyaret edin veya international@mmu.ac.uk adresine eposta atın.

*Times Higher Education Genç Üniversite Sıralamaları 2019
**QS Konuya Göre Dünya Üniversiteler Sıralaması 2019
***Research Excellence Framework (REF) 2014-21
† Economist İstihbarat Birimi tarafından Küresel Yaşanabilirlik Anketi 2019
††Invest in Manchester

info@turkishstudent.com.tr

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.