TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
HomeÜlkelerİngiltere'de EğitimManchester, İngiltere’de Eğitim
Manchester, İngiltere’de Eğitim

Manchester, İngiltere’de Eğitim

Endüstriyel Devrim’in doğduğu yer olarak bilinen Manchester, kendine özgü eşsiz karakteriyle İngiltere’nin en dinamik ve kozmopolit şehirlerinden biridir. Kültür, müzik, spor ve birinci sınıf etkinlik gelenekleriyle dünya standartlarındaki üniversitelerinde öğrencileri ağırlar. Şehrin canlılığı büyüleyici tarihinden, interaktif etkinliklerinden, muhteşem mimarisinden ve her şeyden önemlisi insanlarının ruhundan etkilenir. Bu sayede Manchester’da eğitiminiz hayat boyu unutamayacağınız bir deneyim olur.

Manchester ve çevresinde dört üniversite bulunur: University of Manchester, Manchester Metropolitan University, University of Salford ve University of Bolton. Bunların üçü QS Dünya Üniversiteler Sıralaması 2016-2017’de yer almıştır. Manchester; sunduğu eğitimin kalitesi ve yaşam tarzı sayesinde QS En İyi Öğrenci Şehirleri Sıralaması’nda 23. sıradadır (geçen yıla göre 13 basamak yükselmiştir).

Bu dört üniversitede eğitim alan 99.000’den fazla öğrencisiyle Manchester, akademik hayatı desteklemek üzere mükemmel şekilde düzenlenmiş, konuksever bir yerdir: enerji dolu ve çeşitlilik sahibi bir şehir, son teknolojiye sahip tesisler ve kampüsler ile dünya çapında bağlantılar.

Bir Öğrenci Şehri

İşte Manchester’in bir öğrenci için Avrupa’daki en iyi şehir olduğunu düşünmemiz için sebepler…

Konuksever şehir

Manchester ve çevresi; dünyanın her yerinden ve her çeşit kültürden gelen insanları kolları açık şekilde karşılayan, zengin ve çeşitlilik sahibi bir bölgedir. Bunu kanıtlamak için birkaç bilgi:

  • Manchester ve çevresinde bulunan 99.000 öğrencinin 19.000’i Birleşik Krallık dışından, dünya çapında 150’yi aşkın ülkeden gelir.
  • Manchester; Birleşik Krallık’taki uluslararası turistlerin en çok ziyaret ettiği üçüncü şehirdir
  • Canal Caddesi Manchester’ın LGBT gece hayatı mekanlarının merkezidir
  • Manchester; Batı Avrupa’nın en çok çeşitte dillerin konuşulduğu şehirlerden biridir; 200’ü aşkın dil konuşulmaktadır
  • Manchester, Avrupa’daki üçüncü en büyük Çin Mahallesine sahiptir

Eğitim kalitesi

Bir öğrenci olarak ilk ve en önemli şey, derece eğitiminizi almak ve sonrasında bir işe girmek veya bir üst düzey eğitime devam etmektir. Manchester bu konuda kesinlikle size yardımcı olacaktır. University of Manchester ve Manchester Metropolitan University mezunlarımızın %94’ü altı ay içinde bir işe veya daha ileri eğitimlerine girmektedir.

Manchester, İngiltere’de Eğitim

Yaşam ve konaklama maliyetleri

Economist Intelligence Unit’in Küresel Yaşanabilirlik Anketi’nde Manchester, “Birleşik Krallık’ın en yaşanabilir şehri” prestijli ünvanını kazanmıştır; yani burada eğitim alarak dünya lideri bir şehrin bir parçası olursunuz.

Manchester; yaşam maliyetleri açısından Londra’ya kıyasla ortalama %32 daha ucuzdur ama bu yapılacak şeylerin daha az olduğu anlamına gelmez. Avrupa’nın belli başlı şehirlerinin birçoğunda olduğu gibi burada da birçok olanak, sanat, kültür, gece hayatı, sportif etkinlikler ve alışveriş imkanı bulunur.

Bölgede zengin çeşitlilikte öğrenci konaklamaları bulunur, bunların birçoğu amaca yönelik inşa edilmiştir. Bu sayede WiFi, geniş bant, eşya sigortası ve elektrik-su-gaz gibi maliyetlerin kiraya dahil olduğu sıra dışı bir öğrenci konaklaması sunarlar.

Resmi üniversite yurtlarında konaklama fiyatları şöyledir:

  • University of Bolton – haftalık £80’dan başlar
  • University of Salford – haftalık £121.50’dan başlar
  • MMU – haftalık £106’dan başlar
  • University of Manchester – haftalık £95’dan başlar

Manchester Metropolitan University

Birleşik Krallık’ın en gözde üniversitelerinden biri olmakla gurur duyan Manchester Metropolitan University, küresel şehir Manchester’da 38.000 öğrenciye ve 4.500 personele ev sahipliği yapar. Çeşitliliğe sahip öğrenci topluluğumuzda dünyanın her yerinden 120’yi aşkın ülkeden gelen öğrenciler bulunur.

Eğitim ve öğretim ve ortamımız

Öğrenmeniz ve kişisel olarak en iyinize ulaşmanız için mükemmel bir ortam yarattık. Şehir merkezindeki kampüsümüz modern tesisleri, çevre dostu binaları, mükemmel öğretim tesislerini ve sıra dışı öğrenci destek hizmetlerini bir araya getirir. Sürekli yatırım programımızın başarılarını sergilemek üzere geliştirdiğimiz birçok projenin arasında yer alacak olan Şiir Kütüphanesi ve Uluslararası Ekran Okulu ile çıtayı daha da yükseltmek üzereyiz.
Araştırmaların yönlendirdiği öğretim

Bilim, sanat, beşeri bilimler, eğitim, işletme, sağlık ve sosyal bilimler alanlarındaki akademisyenlerimizin çoğu kendi sektörlerinde tanınmaktadır ve eğitim uzmanlarımız temel eğitim, yaratıcı sanatlar ve çevre dünyasının şekillendirilmesine yardımcı olmuştur. Çalışanlarımız çok geniş çapta sektörler ve mesleklerle bağlantılara sahiptir; bu sayede hem yerel hem de küresel seviyede gerçek dünya deneyimlerine erişiminiz olur.

Kariyerinize bir fark katar

Hedeflerinize ulaşmanız için sizinle birlikte çalışacağız. Bu hedefiniz ister kendinize ait bir şirket açmak, isterseniz küresel iş dünyasında başarılı olmak veya uzmanlık alanınızda büyük bir etki yaratmak olsun. İş bulma olasılığınızı müfredatımızın tam kalbine yerleştirerek özgüvenli şekilde gelişmenizi, becerilerinizi edinmenizi ve deneyimlerinizi genişletmenizi sağlayacağız.

www2.mmu.ac.uk

info@turkishstudent.com.tr

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.